Halonetowy, fax przez internet, w nowej odsłonie

Ponad roku temu opisywałem usługę faxu internetowego dostarczaną przez HaloNet. Ponieważ w ostatnich dniach usługa ta została „odświeżona”, postanowiłem wrócić do tematu i sprawdzić co nowego daje.
Na początek plusy: wreszcie można robić wysyłkę na numery z numerami wewnętrznymi. Zdarza się, że w centralkach numery faxowe funkcjonują jako numer główny z przydzielonym wewnętrznym. W poprzedniej wersji na taki numer nie moglibyśmy wysłać faxu a teraz proszę, można.
HaloNet chyba coraz bardziej skłania się ku zamożnym firmom, bo zwiększył pulę numerów w wysyłce hurtowej do dwustu. Mogę teraz jednocześnie, mój dokument, wysłać na max. 200 numerów, pomyślcie jakie byłoby to żmudne gdyby trzeba go było dwieście razy zapisywać w formularzu. Swoją drogą, to całkiem interesujące rozwiązanie reklamowe, taka wysyłka zbiorcza przez fax. Można przecież wysyłać oferty, reklamy, zamiast na maila to na numery faxowe. Skoro koszt wysyłki to nawet i 5 groszy, to cena za dotarcie do klienta wydaje się rewelacyjnie niska. Niestety sprawa nie jest taka prosta, trzeba najpierw zapoznać się z wszelkimi obostrzeniami prawnymi, co do tzw. spamowania, no i wziąć pod uwagę że jakość naszej przesyłki nie będzie taka wysoka jak w przypadku wysyłki listu zwykłą pocztą czy też na maila.
Wróćmy jednak do nowinek w faxie internetowym. Pojawia nam się „id faksu”, którego wcześniej chyba nie było, a do tego mamy również nagłówek. Oba te elementy są widoczne w…nagłówku czyli w górnej części dokumentu, po dwóch różnych stronach.
Możemy je teraz edytować i ustalać ich treść jednorazowo, nawet dla pojedynczej wysyłki, nagłówek w formularzu wysyłki a „id faksu” w „numerach telefonicznych”.
No i jeszcze jedna świeżynka, mogę teraz wybrać w jakiej formie ma przychodzić do mnie przesyłka zewnętrzna. Do wyboru mam TIFF-a i PDF-a.
Co do minusów to jak dla mnie w funkcjonalnościach nie można się doczepić do niczego.
Przynajmniej za taką cenę. No i właśnie tu dochodzimy do świeżynki, która już nie jest na plus dla użytkowników. Chodzi o wprowadzenie opłaty za możliwość wysyłania faxów przy wykorzystaniu full wersji oraz za odbiór faxów. Operator nie oferuje abonamentu, ale za to trzeba zapłacić za numer. Na szczęście koszt numeru nie jest wygórowany. 19,90 zł na rok, nie spędza mi snu z powiek…ale muszę tu nadmienić, że wysyłka nadal może odbywać się bez numeru faxowego z tym, że wtedy nie mogę edytować nagłówka, wysyłać hurtu itd. czyli ograniczam się do podania numeru adresata, dołączenia dokumentu i wysłania faxu.
Podsumowując: nowy, fax przez internet, oceniam bardzo pozytywnie.

One Comment
  1. Pingback: Fax przez Internet « Najnowsze informacje ze świata VoIP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *