Wysyłka sms-ów w VoIP

Czasami stajemy przed problemem w jaki sposób powiadomić naszych znajomych o ważnej decyzji, zdarzeniu czy też przekazać niezwłoczenie konkretną informację nie mając pod ręką komórki.
Może wysłać maila? No tak ale skrzynkę prywatną w tygodniu roboczym otwieramy najczęściej dopiero w domu (późnym popołudniem lub wieczorem) a gdy jesteśmy na wolnym powietrzu to większości sytuacji w ogóle nie mamy do niej dostępu.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby wysłać sms. To że nie jesteśmy w posiadaniu komórki nie oznacza, że adresat też jej nie ma. Wręcz przeciwnie dziś bardzo wiele osób korzysta z telefonów komórkowych i co więcej nie rozstaje się z nimi na krok. Mamy zatem rozwiązanie ale jak wysłać sms-a bez komórki?
Jest na to rada. W telefonii internetowej halonet istnieje usługa sms. Pozwala ona z panelu użytkownika wysłać sms na dowolny numer komórkowy.
Ile to kosztuje i jak zrealizować wysyłkę?
Żeby móc skorzystać z opcji wysyłania sms-ów trzeba być użytkownikiem halonet tzn. założyć swój profil poprzez stronę halonet a następnie zasilić konto.
Kwotę możemy wpłacić dowolną. Koszt sms-a do polski to 20 groszy, możemy zatem nawet taką kwotą zasilić konto. Trochę to mało, żeby zatem nie musieć w przyszłości znów zasilać konta sugeruję wpłacić kwotę wyższą. Gdy już zasililiśmy konto wystarczy wejść na swój profil i wybrać opcję „wyślij sms”.
Wpisujemy numer docelowy, treść, podpis i…sms można już posłać do odbiorcy. Koszt sms jak wyżej napisaliśmy na polskie numery to 20 groszy, na zagraniczne 45 groszy niezależnie od kraju.
Mankamentem tej usługi jest jedynie to że adresat nie może wam zwrotnie przesłać wiadomości. Działa tylko w jedną stronę. No cóż jak to mówią „nobody’s perfect”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *