Co mówią rankingi operatorów?

budynek halonetuJedyny de facto ranking operatorów VoIP na polskim rynku prowadzi portal voipnews.pl. Czołową trójkę w tym zestawieniu tworzą obecnie Halonet, Net4Call i Actio.  Z kolei portal Etelefonia.pl również ma swój ranking, ale układa się wg najczęściej odwiedzanych profilów operatorskich. W tej chwili czołówka to ipcall, Halonet i EassyCall, ale ulega ona dynamicznym przeobrażeniom. 

Sami operatorzy podchodzą jednak do sprawy z dystansem. Rafał Katamay (Halonet): Rankingi z pewnością są bardzo dobrą formą promowania usług czy towarów, pod warunkiem oczywiście, że zajmujemy czołowe miejsca. Ale nawet te niższe pozycje procentują bardziej niż brak na liście. Co do klientów, którym sam często jestem, kierowanie się rzetelnie przygotowanymi rankingami z pewnością pomaga w wyborze, ale nie może zastąpić własnego przetestowania czy rozeznania danej usługi. Tak że osobiście lubię rankingi, choć moje decyzje zwykle nie pokrywają się z pierwszym miejscem na liście.

Ranking rankingiem, ale klienci wyrabiają sobie zdanie o firmie poprzez własne doświadczenia, jak chocby kontakt z BOK. Zestawienie ofert wielu firm w jednym miejscu moze także wywołać mętlik w głowie klienta.

Wśród szczególnie skutecznych metod pozyskiwania klienta przewoje niezmiennie tzw. ruch organiczny, czyli przedostawanie się na stronę opertora z wyszukiwarki Google.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *