Telefon stacjonarny na komórkę – o czym cię nie poinformują…

Telefon stacjonarny w komórce na pierszy rzut oka brzmi jak rewolucja, ale prawie nikt nie zdaje sobie sprawy, że za atrakcyjnym sloganem kryje się ewidentne ograniczenie (by nie powiedzieć wada) tej usługi.

rozczarowanieOtóż oferta dostępna jest tylko w zasięgu nadajników i nie można z niej korzystać w niektórych strefach numeracyjnych. W praktyce oznacza to, że z usługi można jedynie korzystać w domu oraz do 500 metrów od niego.

Sprawdziliśmy ofertę jednego z operatorów:

 • Aktywacja – 50 zł
 • Abonament – 20 zł /miesiąc
 • Przeniesienie numeru od innego operatora – 60 zł

Wniosek:

Jeżeli ktoś spodziewał się, że przeniesienie numeru stacjonarnego na komórkę będzie realną alternatywną dla VoIP-a, to może czuć się nieco zawiedziony.

2 komentarze
 1. Odpowiedz
  MRJ

  Korzystałem przez lata z oferty: Aktywacja – 0 zł, Abonament – 12 zł, Przeniesienie numeru od innego operatora – 0 zł.

 2. Odpowiedz
  Woody

  Bardzo stary wpis 🙂 Obecnie numer stacjonarny w voip działa w każdej sytuacji na komórce, o ile oczywiście ma się w niej internet lub zasięg vifi. Mogę podać ceny z Halonet, bo z tej telefonii korzystam. Koszt pierwszego numeru 1 zł /rok, przeniesienie numeru od innego operatora – O zł. Aktywacja O zł. Opłaty za rozmowy wychodzące – 7 gr na numery stacjonarne, 18 gr na komórki. To ceny za 1 min połączenia, naliczanie jest sekundowe. Połączenia między numerami w Halonet są za O zł. Super sprawa jak wyjeżdża się za granicę lub na inny kontynent i rozmawia z rodziną w kraju, która też ma numer w Halonet. Przetestowane – polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *