Wideokonferencje w HaloNet – jak to działa?

Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Wszystko działa, a do tego full gratis. Jest oczywiście kilka mankamentów, ale o tym za chwilę.
Opiszę teraz jak realizowałem wideokonferencję. Najpierw zalogowałem się do panelu HaloNet. W nim wybrałem link wideokonferencje (menu po lewej), a potem dodałem nową wideokonferencję.
W panelu znajdziecie krótki, dobrze skonstruowany samouczek, co i jak należy zrobić, żeby założyć wirtualne spotkanie. Polecam lekturę, pomimo, że panel i funkcje są intuicyjne.
Wróćmy do rezerwacji konferencji. Musiałem ustawić jej rozpoczęcie, zakończenie oraz nadać nazwę. Wstawiłem też adresy mailowe żeby moi znajomi otrzymali informację o niej.
Niestety rezerwacja pokoju jest ograniczona czasowo, do wyboru miałem 1 lub 2 godziny na przeprowadzenie spotkania. Ograniczona jest też ilość wideokonferencji – 3 na miesiąc.
Tu jednak chcę nadmienić, że oprócz wideokonferencji można również założyć webinarium. Oprócz 3 wideokonferencji mogę założyć 3 webinaria. Prawdę mówiąc to nie do końca widziałem różnicę między jednym a drugim, można więc śmiało powiedzieć, że do dyspozycji mamy 6 wideokonferencji na miesiąc a to już jest sporo.
Ktoś teraz zapyta a po co mi to? Mam skype i to bez ograniczeń co do ilości wideokonferencji w miesiącu i godzin na jedno spotkanie.
Skype jest bardzo przydatny, sam używam, ale już za wersję spotkania w grupie trzeba płacić, no i nie ma bajerów. W wideokonferencjach halonetowych można oglądać razem z innymi uczestnikami filmiki youtubowe, i w ogóle wchodzić na różne strony www, można też rysować na wirtualnej tablicy (to np. jak spotkanie odbywa się pomiędzy przedszkolakami :)) , można też pokazywać co robię na pulpicie swojego kompa. I te wszystkie gadżety decydują o tym, że będę alternatywnie korzystał z wideokonferencji HaloNet.
Teraz zapytacie skąd ściągnąć do tego aplikacje? No właśnie nie trzeba nic ściągać. Wszystko odbywa się poprzez przeglądarkę www. Po prostu internet, słuchawki, kamera internetowa i można się spotykać. No to spotykajcie się…choć nie za często bo lepiej na świeżym powietrzu, face to face. Więcej informacji jest zawartych na stronie internetowej o wideokonferencjach HaloNet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *