e-Fax dla laika

fax w biurze

Tradycyjny faks w biurze – takie urządzenia zupełnie nie są już potrzebne.

Chciałem uzyskać więcej informacji o usłudze faksu przez VoIP-a, jednak forumowa dyskusja na elektrodzie jest za bardzo techczniczna i niezrozumiała dla mnie. Poza tym admin zamknął temat… Nie pozostało nic innego jak spytać bezpośrednio swojego operatora.

Otóż fax w VoiP-ie sprawuje się dobrze i stabilnie – takie zapewnienie otrzymałem od technika operatora. Halonet gwarantuje, że usługa web2fax i fax2mail dociera równie skutecznie lub lepiej niż „tradyjny” fax przez bramki, który o ironio jest bardziej niepewny ze względu na skomplikowane ustawienia tych urządeń.

Pod względem prawnym, jeżeli ktoś wysyła urzędowe pisma, również usługa VoIP nie stanowi dla niego różnicy, bo transmisja danych e-faksu odbywa się w identycznej formie jak dawniej. Jest to najprawdziwszy FAX(!), i nie ma on wiele wspólnego z emailem poza nazwą.

Potwierdzenie wysłania, zdaniem admina, też przedstawia się analogicznie do tradycyjnego faxu z bramką. Dodałbym od siebie, że lepiej zakupić numer faksowy u operatora lub przenieść dotychczasowy niż wysyłać korespondecję z panelu bez numeru (bo jest taka możliwość), jeżeli ma ona być alternatywą dla listów poleconych. Choć fax jak i dzwonienie bez numeru to całkiem niezła funkcja VoIP-a, szczególnie dla minimalistów podobnych do mnie.

Podsumowując internetowy fax w usłudze operatora VoIP:

-technicznie OK
-urzędowo OK
-cenowo Tak!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *