Komunikator VoIP

Dobry wieczór. Tak jak wczoraj obiecałem wziąłem na tapetę jeden z komunikatorów. A konkretnie darmowy komunikator VoIP o nazwie ZoIPer polecany przez HaloNet. Na stronie HaloNet znajdziecie bardzo dobrą instrukcję dotyczącą tego jak pobrać ZoIPera oraz jak go skonfigurować. Konfiguracja, czasami to słowo budzi we mnie zniechęcenie. No tak różnie to bywa z konfiguracjami czasami trzeba im poświęcić 1 minutę a czasami parę godzin. W tym przypadku cała instalacja i dopasowanie nie powinny Wam zająć więcej niż parę minut.

Jak zainstalować ZoIPera? Na stronie HaloNet poświęconej temu komunikatorowi wystarczy kliknąćw ikonkę odnoszącą się do danego oprogramowania komputerowego jakie posiadacie. Ja mam system Windows zatem kliknąłem w ikonkę Windows. Dalsze pobieranie jest intuicyjne, gdyby jednak sprawiło Wam problem możecie ściągnąć instrukcję ze strony HaloNet w formie pdf.
W instrukcji również napisano i pokazano, za pomocą screenów, co zrobić gdy już ZoIPera zainstalowaliśmy na naszym komputerze.

Pamiętać trzeba że aby wykonywać połączenia musicie mieć konto w HaloNet. Można je założyć wchodząc na główną stronę www.halonet.pl. Oczywiście musicie mieć też środki na koncie.

Pewnie interesuje Was jak wyszły testy. Zatem po kolei. Dzwoniono do 3 osób w Polsce. Pierwszy telefon wykonano do starszej osoby na telefon stacjonarny w innym mieście. Jakość rozmowy bardzo zadowalająca. Ja słyszałem bardzo dobrze, moja rozmówczyni również – pierwszy plusik 🙂
Kolejna rozmowa, znów telefon stacjonarny w innym mieście. Tym razem ja słyszałem bardzo dobrze, mój rozmówca średnio. Mówił, że było mnie słabo słychać, jakby z oddali. Hmmm, plusa nie możemy przyznać. Ostatnie dwie rozmowy na ten sam telefon komórkowy. Pierwsza rozmowa. Ja znów słyszałem bardzo dobrze, rozmówca też. Drugi telefon ja słyszę bardzo dobrze, mój rozmówca gorzej i rozmowa u niego, momentami jest jakby przerywana.

Podsumowując. W przypadku każdej rozmowy ja słyszałem moich rozmówców świetnie, oni słyszeli mnie raz lepiej raz gorzej. Test ZoIPera a może w ogóle komunikatorów moim zdaniem zdany na czwórkę. Spróbuję w najbliższym czasie wypróbować inne komunikatory i dokonać porównania.

Dobrej nocy życzę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *