Pakiety minut – dla mnie bomba

Pakiety minut voip

Pakiety minut w telefonii voip halonet

Halonet nie śpi, działa i przygotował coś nowego. To pakiety minut. Wielu operatorów pakiety minut oferuje. Jednak w telefonii voip jest to raczej rzadko spotykane, a nagromadzenie takich promoofert jest w sieciach telefonii komórkowej. Co daje halonet? Daje 500 minut albo 1200 minut oczywiście na rozmowy w halonet. Co oczywiste za 500 minut zapłacimy mniej bo 29 zł, a za 1200 więcej a mianowicie 59 zł. Czyli nie mamy tu do czynienia z nielimitowanymi minutami, ale z drugiej strony wychodzi całkiem tanio i tak. Gwoli ścisłości i żebyśmy mieli jasność nie można tu dzwonić na wszystkie numery będące w ofercie halonet ale i tak ilość krajów jest spora. Nie będę ich tu po kolei wymieniał, powiem tylko że jest wśród nich Polska tak stacjonarna jak i komórkowa oraz stacjonarne Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Hiszpania i Francja.

No to teraz analiza opłacalności. Powiedzmy, że dzwonimy dużo na polskie numery stacjonarne. Niech będzie te 1200 minut w miesiącu. W pakiecie zapłacimy za to 59 zł, gdybyśmy chcieli wydzwonić tyle minut poza pakietem wyszłoby nas 84 zł, jest różnica, widać od razu. No to teraz komórki. Znów 1200 minut. W pakiecie zapłacimy 59 zł, a poza pakietem (1200 x 0,18 zł) 216 zł…łooo no tu już oszczędność jest bardzo duża. Ponad 70% mniej płacimy wykupując pakiet. To już jest konkret, co nie?

I teraz bomba…Nie trzeba podpisywać umowy (znaczy można jeśli ktoś chce i wtedy umowa jest na 12 miesięcy i dostaje się numer telefonu, ale to tylko alternatywa dla prepaida). Taki pakiet kupuje się na swoim panelu na jeden miesiąc. Po tym miesiącu jeśli ustawiliśmy sobie jego odnawianie to się odnawia a jeśli nie, to się nie odnawia. I to jest super. Bo odnowić, mogę kiedy chcę za tydzień, za miesiąc, wszystko jedno. Zatem jak wiem, że dużo będę dzwonił to myk kupuję pakiet, jak wiem, że nie to się wstrzymuję. A więc po prostu prepaid. I to jest fajne, i to popieram!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *