Wygodny fax przez Internet

Coraz więcej osób poszukuje możliwości wysłania faxu drogą internetową. Dlaczego? Bo jest to wygodne i co najważniejsze, bardzo tanie.

…Sprawdź najnowszy wpis z 09.2012 o usłudze „fax przez internet„…

Jeszcze parę lat temu żeby wysłać fax musieliście być w jego posiadaniu lub udać się na pocztę, czekać w kolejce i nierzadko na koniec dowiedzieć się, że fax jest akurat zajęty i trzeba odczekać swoje do ponownej próby połączenia.
Pierwsza opcja łączyła się z wydatkiem na sprzęt i opłatami związanymi z jego użytkowaniem a druga ze stratą czasu, nerwów oraz relatywnie dużymi wydatkami na wysyłką kilku dokumentów za pomocą faxu pocztowego.
W dzisiejszych czasach takiego problemu nie ma. Kilka lat temu na rynku pojawiła się usługa wirtualnego faksu i okazała się strzałem w dziesiątkę. Wielu przedsiębiorców i klientów indywidualnych zamiast kupować konkretny sprzęt zakupiło substytut w postaci usługi. Na czym ona polega?
Otóż wystarczy posiadać adres mailowy (dowolny) oraz numer faksowy zakupiony u konkretnego operatora voip i już można odbierać faksy. Jak to w praktyce wygląda? O zakładaniu adresu mailowego nie ma co pisać bo to sprawa oczywista. Jeśli chodzi o numer. W tym przypadku rynek proponuje różne rozwiązania. Większość operatorów pobiera opłatę abonamentową stricte za usługę wirtualnego faksu lub daje ją (w tym numer) w ramach abonamentu całościowego na wszystkie usługi danego operatora. Korzystne rozwiązanie proponuje Tartel, operator usługi HaloNet. Brak abonamentu i płatność tylko za numer faksowy. W HaloNet wystarczy zalogować się do panelu i wybrać opcję zakupu numeru faksowego. Przy wyborze opcji numeru faksowego, trzeba będzie jeszcze podać adres mailowy. W HaloNet numer faksowy kosztuje…1 zł brutto. Przyznacie, że w porównaniu z koniecznością zakupu tradycyjnego faksu i jeszcze dokupienia konkretnego numeru nie jest to żaden wydatek. Ok posiadamy już numer i co dalej? Prosta sprawa. Podajemy osobie lub firmie, która chce wysłać do nas faks nasz nowozakupiony numer faksowy. Faks zostaje wysłany a my odbieramy go za pomocą naszego adresu mailowego w formie pliku Tiff. I to wszystko Prawda, że prosto i tanio?
Poradziliśmy sobie z odbiorem faksu a co w przypadku kiedy chcemy wysłać faks? W tej sytuacji również możemy wykorzystać HaloNet. Jeśli mamy już konto w HaloNet, wchodzimy do panelu i wybieramy opcję wyślij faks. Musimy podać numer faksowy na który chcemy wysłać nasz dokument i oczywiście dołączyć konkretny dokument. Numer faksowy… a co w sytuacji gdy chcemy wysłać ten sam dokument na 20 numerów faksowych. Nic prostszego. Wpisujemy te numery lub importujemy z pliku tekstowego i możemy wysłać faks hurtem na wszystkie podane numer. Znowu banalnie prosto i tanio. Rodzi się pytanie ile zapłaciliśmy? Zapłaciliśmy tyle ile kosztowałaby rozmowa w HaloNet z numerem stacjonarnym z danego obszaru w danym czasie. Pokażmy to na liczbach. W HaloNet minuta połączenia z numerem stacjonarnym w Polsce kosztuje 0,07 zł brutto (czyli z VAT). Jeśli zatem wysyłka naszego faksu też trwała minutę zapłaciliśmy za jeden fax 0,07 zł brutto. Wow, naprawdę tanio
Myślę, że po przeczytaniu tego artykułu, nie będziecie już mieli wątpliwości w jaki sposób wysyłać i odbierać maile. Skorzystaj z opcji Fax przez internet, jeśli zainteresował Cię mój wpis. Zatem udanego faksowania życzę.
P.S. za granicę też możecie wysyłać faksy w HaloNet i również po bardzo niskich stawkach!

3 komentarze
  1. Odpowiedz
    andrzej

    6 groszy wysylka faksu, bez komplikacji

  2. Pingback: Artykuły tematyczne » Archiwum bloga » Telefonia internetowa

  3. Pingback: Halonetowy fax przez internet w nowej odsłonie « Najnowsze informacje ze świata VoIP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *